Webmaster Web Bilgi paylaşım Blogu Resimli Videolu Açıklamalar Panel Kurulumları Php Çlışmalar Temalar Faydalı siteler Webmaster araçları Gerekli Programlar Teknik Videolar--- Sponsorlu Bağlantılar ---

Blog Site Hit ve Ziyaretçi Sayısını Arttırma Yöntemi

Kategori: Güncel Bilgi | Tarih: 30-04-2014, 01:01 | Gösterim: 1456

 

 BLOGUNUZU SÜREKLİ GÜNCELLEYİN

Blog sitenizi özgün içerik ekleyerek sık sık güncellemeniz arama motorlarının dikkatinden kaçmayacaktır. Arama motorlarının da desteğini alarak kısa bir süre içinde yıldınızın parlayacağından emin olabilirsiniz. 
Ziyaretçi ve takipçi sayısını arttırmanın en önemli yolu düzenli olarak yazmaktan geçer. Ancak sırf yazmak için kopya içerik kullanmayın. Tüm yazılarınız sizin kaleminizden (klavyenizden) çıkmış olsun. Hatta yazıları yayınlama saatinin bile düzenli olmasına özen gösterin. Yazı konusu bulmakta zorlanıyorsanız, diğer blogları inceleyerek aklınıza yeni fikirler gelmesini sağlayabilirsiniz. İçerikleriniz değerli ve yararlı olmalıdır. Örneğin siz bir siteye girdiğinizde, ilginizi çekmeyen birşeyi okur musunuz? Hayır. O zaman bunu düşünerek yazmalısınız.

 

 BLOGUNUZU ARAMA MOTORLARINA KAYDEDİN 

Blogunuzu yeni açtınız ve ilk yazınızı yayınladınız ya da yayınlamak üzeresiniz; o halde ilk iş olarak blog sitemizin varlığından arama motorlarını haberdar ediyoruz. Google’a blog sitenizi http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html linkini tıklayarak ekleyebilirsiniz. Bu sayede google sizin varlığınızdan haberdar olur. Google botları sitenizi ziyaret ederek indeksleme çalışmalarına başlar Sonrasında sizin yapmanız gereken biraz önce okuduğunuz birinci maddeyi uygulamak.  Şunu unutmayın; sitenizi google eklemeniz sizin google arama sonuçlarında ilk sırada çıkacağınız anlamına gelmiyor. Arama sonuçlarında iyi bir konuma yükselmeniz

 

  İNTERAKTİVİTE

Okuyucularınızla kuracağınız ilişki çok önemlidir.Onların fikirlerini ve görüşlerini mutlaka dikkate almalısınız.Bir ziyaretçiniz blogu yazınıza yorum yaptığında mutlaska cevap vermelisiniz.Aksi taktirede o ziyaretçinizi kaybedebilirsiniz.Ayrıca okuyucularınızla kuracağınız iyi ilişkiler, onlarında çevrelerine blogunuzdan iyi şekilde bahsetmelirini sağlar.Bu da size ekstra ziyaretçi trafiği sağlar.

 

 GOOGLE WEB YÖNETİCİSİ ARAÇLARI'NI KULLANIN
Bu ne midir ? Şu linke tıklayarak oraya ulaşabilirsiniz. https://www.google.com/webmasters/tools/ Peki bu nasıl kullanılır ? Deneyerek öğrenin en olmadı internette bunların dersleri var.

 

 RSS’leri, FEED LERİ İHMAL ETMEYİN

Sitenizin dikkat çeken bir yerine rss butonu ekleyin. Zaten rss butonunun yanında muhakkak sosyal medya ikonları da olur. Ne işe yarıyor derseniz? Blog aboneliği oluşturuyor. Bu sayede yazı yayınladığınız zaman takipçileriniz e-posta yolu ile haberdar ediliyor.

 

YAZILARINIZI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN

Sosyal medyanın (facebook,twitter) internet dünyasındaki yeri ve önemi tartışmasız ortada. Kişisel bazda veya global bazda bir çok ölçekteki site sosyal medyayı etkin olarak kullanıyor. Siz neden kullanmayasınız ki? Yazılarınızı facebook ve twitter paylaşın. Sosyal medyada sitenizin grup veya sayfalarını oluşturun. Örneğin;www.facebook.com/dusuncesistem benim facebook sayfam. Beğenirseniz sevinirim ...

 

 ETİKETLER EKLEYİN

Yazdığınız her yazıya birden fazla etiket eklemek biraz zamanınızı alabilir, ancak çok gereklidir. Çünkü arama motorları etiketlere dikkat ederler. Etiketlerinizin mutlaka yazınızla ilgili olması gerekmektedir, yoksa sahtekar durumuna düşebilirsiniz.

 

dle 10.4

Benzer içerikler--- Sponsorlu Bağlantılar ---
 

    Yorum ekle
Geri dön
Merhaba sayın kullanıcımız! Site yönetiminin belirlediği kuralları okuyarak yorum eklemenizi tavsiye ederiz

1. Yorumlarda hakaret etmek yasaktır
Tüm kuralları göster.

Üyeler, yazdıkları yorum ve ekledikleri içeriklerden kendileri sorumludur.

Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.